درباره ما تماس با ما
فروشگاه اسباب بازی - دوز توی
ارسال رایگان اسباب بازی - دوز توی
تضمین بهترین کیفیت - دوزتوی
تضمین بهترین قیمت - دوزتوی
ضمانت بازگشت بالا - دوزتوی
ارسال به سراسر کشور - دوزتوی
مشاوره تخصصی
بررسی سلامت محصول

#با_هم_شکستش_می‌دهیم : خرید مطمئن با دوزتوی

به فروشگاه اسباب بازی دوز توی خوش آمدید. کادر حرفه‌ای و تخصصی دوز توی با افتخار اعلام می‌دارد که در این شرایط سخت نیز در کنار شما مخاطبان عزیز خواهد بود. با توجه به شرایط کنونی و صعب بودن خروج از منزل، این روزها، امر خرید کردن با یک چالش جدی مواجه شده است. دوز توی درصدد رفع این مشکل برآمده است. ما، دوز توی را به خانه‌ی شما خواهیم آورد. اما چگونه؟ کافی است از طریق انتخاب محصول از داخل وب‌سایت و یا تماس با فروشگاه و بهره‌گیری از راهنمایی پرسنل، محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید. همکاران ما در واحد فروش و پشتیبانی، تصاویر مربوطه را از طریق شبکه‌های پیام رسان و یا از طریق برقراری تماس تصویری، در اختیارتان قرار خواهند داد. پس از تایید نهایی، کالای انتخابی را برای شما ارسال خواهیم نمود. توجه بفرمایید که پس از انتخاب محصول، دوز توی با رعایت تمام نکات بهداشتی لازم، بسته شما را ضدعفونی خواهد کرد و سپس به دست شما خواهد رساند تا با اطمینان خاطر از آن استفاده کنید.

فروشگاه بزرگ اسباب بازی

اهداف اسباب بازی‌های آموزشی

به طور کلی اسباب ‌بازی‌های آموزشی دو هدف عمده را دنبال می کنند: سرگرمی، و توسعه بخشیدن به مهارت‌های کودکان. اولین هدف کاملاً واضح و عیان می باشد. کودکان تمایل دارند که بازی نمایند. البته بازی کودکان و مشارکت در بازی ایشان هم در این راه نقش مهمی ایفا می نماید. بازی پدر و مادر با فرزند، مثل خرید اسباب بازی تازه، باعث خوشحالی و شادمانی وی می گردد. بنابراین انواع اسباب ‌بازی ‌ها به انضمام اسباب ‌بازی‌ های آموزشی، برای کودکان جنبه سرگرمی دارند مگر اینکه کودک، خود تمایلی به بازی کردن نداشته باشد. همانطور که گفتیم دومین هدف اسباب ‌بازی ‌های آموزشی توسعه مهارت‌های کودکان می‌باشد. اما این هدف برای همگان کاملاً واضح و روشن نمی باشد. یک فروشگاه بزرگ اسباب بازی بایستی انواع مختلف اسباب بازی های آموزشی را گردآوری کند تا تمامی سلیقه ها را پوشش داده و مراجعین خود را راضی نگه دارد. دسته های مختلفی از اسباب بازی های آموزشی وجود دارد که در این بخش از مقاله تلاش داریم به تعدادی از آن ها اشاره کنیم و به معرفی اجمالی شان بپردازیم. برخی از اسباب بازی های آموزشی عبارتند از:

فروشگاه بزرگ اسباب بازی | دوزتوی

فروشگاه بزرگ اسباب بازی | دوزتوی

انواع لگو

لگو قطعاتی می باشند که کودکان از طریق اتصال دادن آنها به یکدیگر، اشکال متفاوتی را خلق می کنند. این بازی بسیار مورد توجه و علاقه کودکان است. بازی با لگو به تفکر، ابتکار و خلاقیت کودک کمک شایان توجهی می نماید. سایت خرید اسباب بازی دوزتوی ارائه دهنده ی انواع لگو و بازی های فکری می باشد که برای سنین مختلف تدارک دیده شده است.


پازل‌ها و کلیه بازی های حل مسأله

این روزها پازل‌ ها و بازی‌ های حل مسأله در اشکال و ابعاد متنوع به وفور در بازار یافت می گردند. کیفیت و طراحی آنها نیز روز به روز بهتر و متفاوت تر می گردد. پازل‌ها با توجه به ماهیتی که دارند قدرت تمرکز، تفکر خلاق و منطقی را در کودکان بالا برده و کودکان را به تفکر وادار می نمایند. کودک با تمرکز روی پازل به سادگی تکه ها را جابجا نموده و آن را حل می نماید. به طوری که در برخی مواقع موجب تعجب والدین خود می گردد. پازل‌ ها و بازی ‌های حل مسأله بهترین نوع اسباب بازی ‌های آموزشی برای کودکان سنین پیش دبستانی می باشند. زیرا آنها دارای ابعاد زیاد و قابل لمس می باشند. مدل‌های مختلف برای سنین مختلف وجود دارد و کودک می‌تواند به تنهایی و یا با دوستان خود به بازی مشغول شود.

فروشگاه بزرگ اسباب بازی | دوزتوی

فروشگاه بزرگ اسباب بازی | دوزتوی

انواع تخته سیاه یا وایت بُرد

تخته سیاه یا وایت برد یکی از انعطاف‌پذیرترین اسباب‌بازی‌های گروه سنی پیش دبستانی به شمار می رود که برای رشد خلاقیت کودکان بسیار مفید می باشند. کودک از طریق تخته سیاه یا وایت بُرد، نوشتن و نقاشی کردن را تجربه نموده و نقش افراد مختلف به ویژه معلم را ایفا می نماید. دوز توی به عنوان یکی از اسباب بازی فروشی های اصفهان بر آن است تا بهترین نمونه ها را در اختیار شما گرامیان گذارد تا دایره ی انتخاب تان بسیار وسیع تر گردد.


اسباب‌ بازی ‌های علمی و طبیعی

اسباب بازی ‌های علمی برای کودکان پیش دبستانی دنیایی از علم محسوب می شوند. این گروه از اسباب ‌بازی‌ها این شانس را به کودک می‌دهند که دنیای اطراف را کشف نموده و دامنه دانستنی‌های خود را وسعت بخشد. ولی متأسفانه شاهد هستیم والدین هنگام انتخاب و خرید اسباب ‌بازی، کمتر به دنبال خرید این دست اسباب بازی‌ها می باشند. فروشگاه اسباب بازی دوزتوی به شما والدین عزیز پیشنهاد می کند انواع اسباب بازی آموزشی را برای کودکان خود تهیه فرمایید و اثرات شگرف آن ها را در آینده مشاهده فرمایید.

فروشگاه بزرگ اسباب بازی | دوزتوی
فروشگاه بزرگ اسباب بازی | دوزتوی

انواع سه چرخه و دوچرخه

داشتن سه چرخه و دوچرخه به عنوان اسباب ‌بازی، برای یک کودک پیش دبستانی بسیار مناسب است. والدین باید هنگام خرید سه چرخه و دوچرخه دقت فراوانی به خرج داده و سایزی که مناسب با جثه کودک است را خریداری نمایند و از سلامت و استاندارد بودن سه چرخه و دوچرخه اطمینان کامل حاصل کنند در حال حاضر فروشگاه اسباب بازی دوزتوی بهترین نمونه های سه چرخه و دوچرخه استاندارد و ایمن را برای رده های سنی مختلف فراهم آورده و شما والدین گرامی می توانید از بین آن ها بهترین اسباب بازی را خریداری کنید.


تأثیرات منفی تعدد اسباب‌ بازی ها بر کودکان

والدین امروزی اتاق کودک خود را پر از اسباب‌بازی می نمایند، به نحوی که دیگر جایی برای بازی کردن کودک باقی نمی‌ماند. همین موضوع باعث شده که محققان در خصوص تأثیر اسباب‌بازی‌های زیاد بر کودکان تحقیقات فراوانی نمایند. در این بخش به تأثیرات اسباب‌بازی‌های زیاد بر کودکان نگاهی ویژه می کنیم و اطلاعات کلی ای را در اختیار تان قرار می دهیم.
اگر به خاطر بیاورید تا چند سال پیش به علت کمبود جا سیسمونی‌ ها بسیار ساده و مختصر بودند و حتی در اغلب موارد دختر بچه‌ها با یک عروسک و پسر بچه‌ها با یک ماشین اسباب ‌بازی سر خودشان را گرم می نمودند و هیچ گاه معترض نمی شدند و سطح توقع شان چندان بالا نبود، بلکه همه دلخوشی‌هایشان همان یک اسباب‌بازی محسوب می شد.

فروشگاه بزرگ اسباب بازی | دوزتوی

فروشگاه بزرگ اسباب بازی | دوزتوی

نکته اینجاست که متوقع شدن کودکان در عصر حاضر به خاطر نحوه ی عملکرد والدین شان است. اکثر والدین می گویند تا پیش از بارداری می بایست منزل مان بزرگ تر شود تا به فکر بچه دار شدن باشیم. و به محض بچه دار شدن نیز اتاق کودک را مملو از انواع اسباب بازی کرده به گونه ای که کمترین جایی برای فعالیت بچه باقی نمی ماند. اما بسیار تعجب دارد که چطور پدر و مادرهای امروزی که در عصر ارتباطات زندگی می کنند هنوز نمی‌دانند که داشتن اسباب بازی زیاد برای کودکان مناسب نیست. فروشگاه بزرگ اسباب بازی فروشی دوزتوی به شما عزیزان توصیه می کند به دور از هزینه کردن بی ثمر برای کودکان خود در تلاش باشید تا صرفا بهترین اسباب بازی که متناسب با سن و سال و توان ذهنی اش باشد را تهیه فرمایید و از این مسیر علاوه بر صرفه جویی در منابع مالی خود، شرایطی را فراهم آورید تا کودک شما از اسباب بازی خریداری شده نهایت بهره برداری را نیز داشته باشد. تصور کنید که شاید خرید اسباب بازی ارزان ولی مفید بسیار مناسب تر باشد از اینکه به سمت خرید جدیدترین اسباب بازی های دنیا بروید که برای کودک مفید به فایده نباشد.

تأثیر اسباب بازی بر روابط اجتماعی کودکان

محققان در پی تحقیقات بسیار به این نتیجه دست یافتند که شخصیت کودکان در دوران کودکی با توجه به بازی ها و اسباب بازی هایی که دارند شکل می گیرد. به طور مثال دختر کوچکی را در نظر بیاورید که در تمام طول روز در حال بازی با عروسک زیبایی به نام باربی با آن لباس های رنگی و زیبایش است و حتی به هنگام خوابیدن نیز با بغل کردن آن به خواب می رود.
حتی انیمیشن این عروسک نیز در بازار موجود است و با توجه به اینکه کودک این شخصیت را بسیار دوست دارد والدین ش نیز این کارتون را خریداری می کنند و کودک علاوه بر خود اسباب بازی، زندگی باربی را مشاهده کرده و به طور کامل سبک زندگی باربی در اعماق ذهن کودک می نشیند و چندین سال بعد وقتی کودک، بزرگ تر می گردد علاقه مند می باشد که مانند عروسک کودکی اش لباس بپوشد و زندگی نماید.
این نهادینه شدن نحوه ی زندگی باربی در کودک فقط مخصوص دختران نیست، بلکه پسران نیز با نوعی از اسباب بازی ها سرگرم هستند که خشن و پر سر و صدا می باشند و غیر مستقیم ناهنجاری های جامعه را در بطن کودک ایجاد می نمایند، مانند آدم ربایی و یا قتل. بر همین اساس است که تحقیقات و بررسی ها حاکی از آن می باشد که انتخاب درست اسباب بازی تاثیر مستقیم در روابط اجتماعی کودک در آینده خواهد داشت و باید در انتخاب آن با دقت بسیاری عمل نمود.
دسته ای از اسباب بازی های جنگی به گونه ای طراحی شده اند که مسبب خشونت بیش از حد در کودکان می گردند و به کودک القا می نمایند که مبارزه کردن و جنگیدن یک نوع تفریح می باشد و این مسأله اثرات نامطلوبی در آینده بر روحیات این کودک بر جای خواهد نهاد و باعث بد خلقی کودک می گردد. در نتیجه والدین صرفا نباید به جنبه ی فیزیکی اسباب بازی ها توجه کنند که برای کودک سالم باشد، بلکه مهم تر از آن توجه به جنبه روانی اسباب بازی ها می باشد. کارشناسان فروشگاه بزرگ اسباب بازی دوزتوی متفق القول بر این باور هستند که انتخاب اسباب بازی مناسب می تواند آینده ی کودک را روشن و شفاف تر سازد.

فروشگاه بزرگ اسباب بازی | دوزتوی

فروشگاه بزرگ اسباب بازی | دوزتوی

چگونگی آموختن کودکان از طریق بازی با اسباب بازی

انواع اسباب ‌بازی ها سرگرم ‌کننده هستند، ولی اسباب بازی ها ابزارهایی نیز هستند که به کودکان در یادگیری خودشان و دنیای اطراف خود کمک فراوانی می نمایند. بازی برای رشد سالم بچه‌ ها حیاتی می باشد. در حالی که کودکان در حال بازی کردن می‌ باشند، یاد می ‌گیرند تا مشکلات را حل نموده و با دیگران همراه گردند و مهارت‌ های حرکتی ظریف و بزرگ مورد نیاز برای رشد و یادگیری را توسعه بخشند. بازی به کودک کمک می‌ کند که موارد زیر را انجام دهد:


_ توسعه مهارت‌های فیزیکی: مهارت ‌های حرکتی کلی رشد می‌ نمایند چون کودک یاد می آموزد که دست دراز کند، چنگ بزند، بدود، بالا برود و تعادلش را حفظ نماید. مهارت ‌های حرکتی ظریف زمانی ایجاد می گردند که کودکان با اسباب ‌بازی ‌های کوچک مواجه می گردند.
_ توسعه مفاهیم شناختی: کودکان فرا می ‌گیرند از طریق بازی مشکل شان را حل نمایند به همین ترتیب کودکان رنگ‌ها، اعداد، اندازه‌ها و اشکال را می‌ آموزند. کودکان در یک محیط القا کننده تر، به سطح بالاتری از تفکر خواهند رسید.
_ توسعه مهارت‌ های اجتماعی: یادگیری مواردی چون همکاری، مذاکره، نوبت گرفتن، بازی کردن تحت قوانین و ... در بازی‌های اولیه به کودک آموخته‌ می شوند. این مهارت‌ ها زمانی که کودک بازی می ‌کند، رشد می نمایند. در نتیجه، کودکان نقش ‌ها و قوانین جامعه را می ‌آموزند.
اصولا اسباب بازی با تحریک ذهن کودکان به روش های مختلف باعث روشن شدن ذهن کودک و با نوع طراحی بعضی از اسباب بازی ها منجر به تحرک بدنی و فیزیکی کودکان می گردد که هر دوی این مسائل در کنار یکدیگر و با توجه به ساختار طراحی اسباب بازی و البته هدف طراحی، علت یادگیری کودکان در مقوله های متفاوت می گردد.


فروشگاه بزرگ اسباب بازی | دوزتوی

سخن پایانی

فروشگاه اینترنتی اسباب بازی دوزتوی با ارائه کردن انواع اسباب بازی پسرانه، اسباب بازی دخترانه، اسباب بازی های فکری و ... به صورت بیست و چهار ساعته آماده خدمت رسانی به شما والدین گرامی می باشد. شما عزیزان می توانید ضمن مشاوره گرفتن از کارشناسان خبره ی فروشگاه اسباب بازی دوزتوی در مورد انواع اسباب بازی ها و نحوه ی کارکرد شان، اطلاعاتی مفید در رابطه با مقوله ی روانشناسی کودک نیز دریافت نمایید. هدف سایت دوزتوی تلاش برای هر چه آگاه تر شدن خریداران اسباب بازی در مورد دنیای وسیع اسباب بازی می باشد.

فروشگاه بزرگ اسباب بازی | دوزتوی
تمامی حقوق این سایت متعلق به دوزتوی