اسباب بازی برای کودک یازده ماهه

ایمان رجاییان چهارشنبه 17 شهریور 1400 - 15:39
اسباب بازی برای کودک یازده ماهه
اسباب بازی برای کودک یازده ماهه

دوزتوی، مرجع فروش اسباب بازی برای کودک یازده ماهه

کودک یازده ماهه؛ فهیم و با ادراک

کودک شما ماه نزدیک به سن یک سالگی است. او در ماه یازدهم از زندگی، دید تازه‌ای نسبت به اشیاء پیرامون خود پیدا می‌کند، او در این ماه درک می کند که می‌تواند اشیاء را به هم ربط دهد. کودک ۱۱ ماهه به تدریج ابزار را خواهد شناخت و نحوه استفاده از آن را می آموزد. او طی دو یا سه ماه آینده خوب درک می کند که باید مداد را در دست بگیرد و روی کاغذ بکشد. او طی هفته‌های آینده حتی تفاوت بین ابزار را هم خواهد فهمید. پس در هنگام غذا خوردن با بشقاب و لیوان ش بازی کرده و همه چیز را به هم می‌ کوبد. بهتر است سعی نمایید برایش بشقاب و لیوان پلاستیکی در سفره بگذارید تا خبری از خطر شکسته شدن لیوان و بشقاب چینی در کار نباشد. او بعضی چیزها را دوست نخواهد داشت مثلا اینکه دلش نمی‌خواد وقتی گرسنه است برای غذای ش انتظار بکشد و یا اینکه شما او را در کنار یک مهمان غریبه تنها رها کنید. گاهی هم از سر و صدای وسایلی مثل جاروبرقی و مخلوط کن دستپاچه شده و غر زدن هایش را آغاز می نماید.

در صورت بروز هر گونه مشکل در روند ثبت سفارش با پشتیبانی تماس حاصل کنید | ۹۱۰۳۵۴۰۵-۰۲۱

کودک یازده ماهه شما نیاز به انواع اسباب بازی مناسب سن خودش است. با توجه به قابلیت ها و توانایی های وی یکسری اسباب بازی مناسب وجود دراد که بسیار کارآ و مفید خواهند بود. اسباب بازی فروشی دوزتوی بهترین نمونه های اسباب بازی برای کودک یازده ماهه را به شما معرفی می کند و شما عزیزان می توانید پس از مشاوره گرفتن از کارشناسان این سایت خرید اسباب بازی نسبت به خرید اسباب بازی برای کودک یازده ماهه ی خود اقدام فرمایید. اسباب بازی های کودک یازده ماهه تا حدود زیادی نزدیک به اسباب بازی های کودک ده ماهه، کودک نه ماهه، و کودک هشت ماهه می باشد. ولیکن پسندیده تر است تا حد امکان از اسباب بازی های اختصاصی همین رده ی سنی برای وی خرید انجام دهید.

اسباب بازی های مناسب برای کودک یازده ماهه

کودک یازده در این مرحله پر از انرژی می باشد، مشتاق به کشف همه چیز در اطراف خودش است. کودک یازده ماهه همه ی فعالیتهای جسمانی مانند ضربه زدن، کشیدن، به زور کشیدن، هل دادن، خالی کردن و پرکردن را دوست خواهد داشت. کودک ۱۱ ماهه کنجکاو بوده، و از دست زدن و بررسی هرچیزی که مشاهده می نماید لذت خواهد برد. اسباب بازی برای کودک یازده ماهه از جمله اسباب بازی های موزیکال، اسباب بازی های بیرون از خانه، اسباب بازی های سواری و اسباب بازی های ساخت و ساز ساده مانند بلوک های ساختمان و پازل می باشند. همه این اسباب بازی ها کودک یازده ماهه را تشویق می نمایند تا انرژی خود را آزاد کرده و مهارت های تفکر خود را بهبود بخشند.

سایت خرید اسباب بازی دوزتوی در راستای ارتقاء سطح کیفی اسباب بازی های خریداری شده توسط کاربران و مراجعین خود تلاش دارد تا در قسمت فروش اسباب بازی آنلاین که در سایت دوزتوی انجام می گیرد تمامی اطلاعات مربوط به اسباب بازی ها را در اختیار شما عزیزان قرار دهد تا هنگام خرید اسباب بازی اینترنتی به هیچ وجه دچار سردرگمی نگردید. همچنین در صورت مراجعه حضوری به فروشگاه بزرگ اسباب بازی دوزتوی در طبقه سوم سیتی سنتر اصفهان می توانید با مراجعه به کارشناسان ما از چند و چون اسباب بازی های مناسب برای کودک دو ماهه، کودک سه ماهه، کودک چهار ماهه، ...، و کودک یازده ماهه مطلع شوید و انتخابی درخور را انجام دهید.

بازی بدون اسباب بازی با کودک یازده ماهه

_ یک اسباب بازی را از تختخواب وی آویزان نمایید به طوری که دستش به آن برسد و بتواند آن را تکان دهد. بعد از مدتی اسباب بازی را تعویض نمایید. همین کار یکی از سرگرمی های خاص کودک ۱۱ ماهه تان می گردد.
_ یک جعبه دستمال کاغذی را از رشته هایی از کاغذ سفید پر نمایید، کودک یازده ماه تان از درآوردن آنها لذت زیادی می برد. توجه نمایید که استفاده از روزنامه های رنگی به دلیل خطر سمی بودن، توصیه نمی شود و تا حد امکان از این کار اجتناب کنید.
_ در حالی که به پشت خوابیده است، یک اسباب بازی را طوری که ببیند، در کنارش تکان دهید و کمک نمایید تا به سمت اسباب بازی برگردد و آن را در دست بگیرد. 
_ اطراف کودک یازده ماهه را با بالش یا هر چیز دیگری که مانع از افتادن وی می گردد، بپوشانید و یک توپ بزرگ یا بادکنک را جلوی او به بالا و پایین و چپ و راست حرکت دهید. کمک کنید با چشم هایش آن را تعقیب نماید.
_ با گرفتن دست هایتان جلوی صورت خود، با او دالی بازی نمایید. با دست یا دستمال جلوی صورتش را بگیرید و با او بازی کنید تا به خنده درآید.
_ جلوی صورت کودک لبخند بزنید، لپ هایتان را پر از باد و چشم هایتان را درشت نمایید، زبان تان را درآورید. به ادا در آوردن کودک توجه و او را تشویق نمایید.

_ کودک یازده ماهه تان را در آغوش بگیرید به طوری که صورت او به سمت صورت خودتان باشد. برایش شعرهای کودکانه زمزمه کنید و تکانش دهید. او را به دست زدن تشویق نمایید.
_ کودک ۱۱ ماهه تمایل دارد اشیاء را کف اتاق پرتاب کند. با او «برو بیارش» بازی بکنید و دوباره شیء را به دستش بدهید. می توانید اسباب بازی را داخل یک جعبه کاغذی خالی مانند دستمال کاغذی بیندازید و این بازی را انجام دهید.
_ او را داخل صندلی یا محافظی که از آن سقوط نمی نماید (روروئک نباشد) قرار دهید و اجازه دهید شما را هنگام انجام کارهای روزمره مشاهده کند. در حال کار کردن با او صحبت نموده و توضیح دهید دارید چه کاری انجام می دهید.
شما والدین گرامی می توانید با انجام همین بازی های ساده علاوه بر سرگرم کردن کودک یازده ماهه ی خود به ارتقاء توانایی ذهنی و جسمی وی نیز کمک شایان توجهی کنید. دوزتوی پیشنهاد می کند به جای خرید بهترین اسباب بازی دنیا و یا خرید جدید ترین اسباب بازی های دنیا برای کودک یازده ماهه ی خود، در فکر بازی کردن با وی باشید تا لذت وافری ببرید و نتایج تلاش های خود را مشاهده کنید. شاید خرید اسباب بازی ارزان که برای کودک یازده مناسب باشد خیلی بیشتر از اسباب بازی های گران قیمت، کاربردی داشته باشد و شادی و شعف زایدالوصفی برای وی تولید نماید.

اطلاعات تکمیلی در مورد انتخاب اسباب بازی برای کودک یازده ماهه

در این مرحله از زندگی کودک، اسباب بازی ها نقش مهمی برای برانگیختن یک رشد سالم را ایفا می نمایند. کودک پنج ماهه، کودک شش ماهه، کودک هفت ماهه، ... ، و کودک دوازده ماهه از طریق حس بینایی، لامسه، شنوایی بویایی و چشایی محیط اطراف را کشف می نمایند. درک مشخصه های اصلی رشد کودک و مسائل و موضوعات مربوط به ایمنی ایشان، شما را در اتخاذ یک تصمیم آگاهانه به هنگام خرید اسباب بازی برای کودک یازده ماهه تان توانا سازد. در این قسمت از مقاله به شما پیشنهاد می کنیم تا راهنمای انتخاب اسباب بازی مناسب برای کودک یازده ماهه را مطالعه بفرمایید:
انواع اسباب بازی ها باید وابسته به رشد کودک و متناسب با سن او باشد. این اسباب بای ها می بایست ایمن، سرگرم کننده و محرک باشند. در طی چند ماه اول رشد کودک، کودکان قادر به چنگ زدن اشیاء با دستانشان نخواهند بود اما از کاوش کردن اشیاء توسط چشم ها و گوش هایشان لذت می برند. اسباب بازی هایی که تولید صدا کرده و یا نمایانگر تصاویری با رنگ های روشن یا سیاه و سفید می باشند، جذابیت بیشتری خواهند داشت. زمانی که کودک قادر به گرفتن اسباب بازی در دستانش باشد، اسباب بازی هایی برای او جذاب می گردد که دارای بافت بوده و برای دهان زدن ایمن باشند. به خاطر داشته باشید، برای جلوگیری از گیر کردن خطرناک اندام کودکان و نوزادان در اسباب بازی ها، آنها هیچ گاه نباید به صورت آویخته یا متصل به کالسکه یا صندلی بچه یا پیرامون گردن کودک به همراه یک روبان، رشته یا کش باشد.

در نظر داشته باشید که اسباب بازی هایی را انتخاب کنید که به هنگام تولیدشان این نکات را رعایت کرده باشند:
_ دارای وزن اندکی باشند تا به راحتی قابلیت برای چنگ زدن یا در دست گرفتن توسط کودک را دارا باشند.
_ دارای قطعات بسیار بزرگی جهت جلوگیری و ممانعت از بلعیده شدن توسط کودک باشند.
_ به هیچ وجه دارای لبه ها یا نقاط تیز نباشند.
_ دارای رنگ های روشن و شاد باشند.
_ به هیچ وجه سمی نباشند.

سخن پایانی

در سن یازده ماهگی، کودکان مهارت های حرکتی را می آموزند که ایشان را برای بازی با اسباب بازی ها به شیوه های مهیج و جدید قادر می کند. هنگامی که کودکان بتوانند راست بنشینند، از اسباب بازی هایی لذت بیشتری خواهند برد که بتوانند آن را محکم به زمین بزنند، پرتاب کنند، روی هم بچینند، و بسته یا باز نمایند. در سن یازده ماهگی، اسباب بازی هایی که بتوانند کنش و واکنش را نشان دهند نیز برای کودک جذاب خواهند بود. دوزتوی انتظار شما عزیزان را می کشد تا با مراجعه به این مرکز خرید اسباب بازی، به انتخابی مطمئن دست بزنید و خرید اسباب بازی را از بُعدی تخصصی تجربه نمایید.

در صورت بروز هر گونه مشکل در روند ثبت سفارش با پشتیبانی تماس حاصل کنید | ۹۱۰۳۵۴۰۵-۰۲۱

نظرات
    نظرات
    • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد