اسباب بازی برای نوزاد هفت ماهه

ایمان رجاییان چهارشنبه 17 شهریور 1400 - 15:26
اسباب بازی برای نوزاد هفت ماهه
اسباب بازی برای نوزاد هفت ماهه

دوزتوی، مرجع فروش اسباب بازی برای نوزاد هفت ماهه

کودک هفت ماهه؛ پر تکاپو و فعال

انتظار داشتن از کودک هفت ماهه که کارهای خارق العاده انجام دهد بی مورد است. نباید انتظار بی‌جا از کودک ۷ ماهه داشته باشید. او تنها می‌تواند به اندازه یک کودک هفت ماهه رفتار کند. اولین نکته این است که کودک تان را با هیچ کودک شیرخوار دیگری مقایسه نفرمایید. او به تنهایی کودکی منحصر به فردی است که ویژگی‌های شخصیتی و رفتاری خاص خود را دارا می باشد. شما می توانید با خرید اسباب بازی برای کودک خود که متناسب با توانایی ها و استعداد هایش می باشد، به ارتقاء قوه ی ادراک و خلاقیت او کمک شایان توجهی کنید. در نظر داشته باشید که کودک هفت ماهه کماکان هم وقتی روی شکم می‌خوابد سعی می‌کند تا خودش را به سمت جلو بکشاند. در واقع این حرکت، استارتی ست برای سینه خیز رفتن بچه‌ها. قبل از چهار دست و پا راه رفتن بیشتر کودکان از شش تا هفت ماهگی می‌ توانند بخزند و با شکم حرکت نمایند و در همان زمان که شروع به چهار دست و پا راه رفتن می نمایند توانایی دارند خود را به وضعیت ایستاده نگه دارند. او دیگر می‌داند که چگونه باید با شما بازی کند. پس شاید بهترین موقع برای انتخاب اسباب بازی های مناسب وی باشد. در هنگام خرید از فروشگاه بزرگ اسباب بازی تلاش کنید تا فارغ از تنوع محصولات موجود، کاربردی ترین اسباب بازی را انتخاب نمایید. مسلما خرید اسباب بازی ارزان و کاربردی نسبت به اسباب بازی گران قیمت و پیچیده کمک بیشتری به کودک هفت ماهه شما کند. سایت خرید اسباب بازی دوزتوی می تواند بهترین پیشنهاد ها را برای شما عزیزان داشته باشد. با ما همراه باشید تا اطلاعاتی مفید در رابطه با انواع اسباب بازی را به شما انتقال دهیم.

در صورت بروز هر گونه مشکل در روند ثبت سفارش با پشتیبانی تماس حاصل کنید | ۹۱۰۳۵۴۰۵-۰۲۱

چه اسباب بازی هایی برای کودک هفت ماه بخریم؟

اسباب بازی به حالت نشسته بر روی کف اتاق
این نوع از اسباب بازی ها در تقویت مهارت های کنجکاوی و تفکر کودک و همچنین مهارت های جسمی مثل به طرف اشیاء حرکت کردن، گرفتن و حتی شاید سینه خیز رفتن نقش مهمی بازی می نمایند. یک اسباب بازی که به رفتار های کودک پاسخ می دهد به تقویت ارتباطات جسمی و ذهنی او کمک بسزایی می نماید. برای یاری رساندن به کودک یک بازی دوطرفه بین خود و او شروع نمایید. به طور مثال غلت دادن اسباب بازی به عقب و جلو و از این فرصت برای به کار گرفتن کلمات بهره ببرید: "جلو و عقب"، "نوبت تو، نوبت من". همچنین می توانید مشوق او تشویق باشید تا اسباب بازی را به سمت جائی غلت دهد و خودتان آن را مجددا بردارد و بیاورید. با حرکت اسباب بازی، محتمل است که آهسته آهسته به سمت آن حرکت نماید. چون که می خواهد دوباره غلت دادن را از نو استارت بزند.

شکل‌سازهای با صداهای جالب
شکل‌سازها روش فوق العاده ای برای رشد مهارت"حل مسأله" محسوب می شوند. هنگامی که بعد از قرار گرفتن یک قطعه از اسباب بازی در جای مناسب خودش، آوایی از آن بلند می گردد، کودک تشویق خواهد شد و در این بین، علت و معلول را به خوبی درک می کند. از آنجا که تشخیص شکل و دسته بندی کردن اشیاء، هنوز چند ماهی برای او زود هنگام می باشد، بیشتر روی کمک به او برای درک مفاهیم داخل و خارج و روشن و خاموش تمرکز نمایید. کودک را مشوق باشید تا دستش یا یک شیء را داخل یک اسباب بازی شکل‌ساز ببرد. چه اتفاقی خواهد افتاد؟ اگر او با یک صدا یا موزیک جالب مواجه شود، از آن به بعد، از بازی "داخل و خارج" استقبال خواهد کرد. شما عزیزان می توانید خرید اسباب بازی اینترنتی برای کودک ۷ ماهه را با سایت خرید اسباب بازی دوزتوی استارت بزنید.

انواع اسباب بازیهای موسوم به عمل/عکس العمل
اصولا ایجاد یک عکس العمل در اسباب بازی، مانند فشار دادن یک دگمه، به صدا درآوردن زنگ و یا بازکردن در و ... به ذهن کودک چیز جدیدی می دهد که درباره آن تفکر نماید. از ویژگی های اسباب بازی های مخصوص برای شناسایی رنگهای مختلف به کودک بهره ببرید و نام هر رنگ را در حالی که به اسباب بازی به آن رنگ اشاره می نمایید عنوان کنید. مهارت های دریافت زبان کودک هفت ماهه در این مرحله در حال رشد می باشند بنابراین هر چه بیشتر بشنود، با کلمات بیشتری آشنا خواهد شد.
اسباب بازی هایی که به سینه خیز رفتن و ایستادن کودک کمک می نمایند

اسباب بازی هایی که کودک حین کار با آنها باید بایستد یا با آنها راه برود، جذاب و سرگرم کننده می باشند و بچه کودکان را با خیلی از کارهای جالب مشغول می نمایند. این وسایل همینطور به آنها کمک می نمایند تا همان زمان که تلاش می نمایند بایستند، اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنند.

نکته ی مهم
بسیاری از اسباب بازی ها برای کودکان از دگمه ها، اهرم ها، نورها، موسیقی و ... استفاده می نمایند. اکثر این اسباب بازی ها به عنوان "توسعه دهنده ها" به فروش می رسند زیرا این اسباب بازی دارای عملکرد های متفاوت زیادی می باشند. متاسفانه اغلب این اسباب بازی ها تاثیر معکوسی برای کودک خواهند داشت. هر چه پیچیدگی تکنولوژی به کار رفته در اسباب بازی بیشتر باشد، کودک کم تر خلاقیت به خرج می دهد. اگر کودک تان می تواند بنشیند و برنامه ی خاصی را تماشا نماید احتمالاً بیشتر برایش از آموزش سرگرم کننده است. علاوه بر این، این نوع اسباب بازی ها برای کودکی که با اسباب بازی های علت و معلول کار می کند می تواند گمراه کننده باشد. اگر یک اسباب بازی به طور تصادفی شروع به نواختن موسیقی نماید یا اینکه دگمه مبهمی دستگاه را روشن نماید، کودک شما یاد نمی گیرد کدام یک از کارهای او (علت) نور و موسیقی را تولید می نماید.

سخن پایانی

در انتهای این مقاله یاد آور می شویم که ماهیچه های در حال رشد کودک را با تشویق او به دخالت فیزیکی در بازی تمرین دهید. او را در هل دادن، غلت دادن یا به عقب و جلو راندن اشیاء، خزیدن با آنها یا بالارفتن از وسایل بازی مخصوص بچه ها، دخالت بدهید. تمام این تمرین ها به تقویت ماهیچه ها و اعتماد به نفس او کمک می نمایند. دوزتوی تلاش دارد تا خرید اسباب بازی برای کودکان را به صورت یک امر تخصصی ببیند و با توجه به میزان هزینه ای که از طرف مراجعین خود دریافت می کند بهترین خدمات را ارائه دهد تا رضایت خاطر ایشان فراهم گردد.

در صورت بروز هر گونه مشکل در روند ثبت سفارش با پشتیبانی تماس حاصل کنید | ۹۱۰۳۵۴۰۵-۰۲۱

نظرات
    نظرات
    • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد