اسباب بازی مناسب برای نوزاد چهار ماهه

ایمان رجاییان چهارشنبه 17 شهریور 1400 - 14:29
اسباب بازی مناسب برای نوزاد چهار ماهه
اسباب بازی مناسب برای نوزاد چهار ماهه

دوزتوی، مرجع فروش اسباب بازی مناسب برای نوزاد چهار ماهه

سابقه ی اسباب بازی به درازای عمر تاریخ

ابتدای زندگینامه ی انواع اسباب‌ بازی مربوط به پیش از تاریخ می باشد؛ عروسک های نوزادان، حیوانات و سربازان و همچنین ابزارهایی که توسط بزرگسالان استفاده می شد، به سهولت در موزه های باستان شناسی یافت می گردد. ریشه ی واژه ی ” Toys ” مبهم و نامشخص می باشد، ولی کارشناسان معتقدند که این کلمه برای اولین بار در قرن چهاردهم میلادی مورد استفاده قرار گرفت. اسباب‌ بازی عموما برای کودکان ساخته می گردد. کهن ترین اسباب‌ بازی شناخته‌ شده عروسکی، با قدمتی ۴۰۰۰ سال است. بازی با اسباب ‌بازی‌ ها، هنگامی مهم تلقی می گردد که رشد و یادگیری در مورد جهان اطراف ما را فرا بگیرد. کودک چهار ماهه از اسباب ‌بازی ‌ها برای کشف هویت خود بهره می برد، به بدن وی کمک می‌ نماید که قوی گردد، علت و معلول را بیاموزد، روابط را کشف نماید و مهارت‌ های عملی را تمرین کند. از دیگر سو بزرگسالان در زمان استفاده از انواع اسباب ‌بازی ‌ها برای شکل دادن و ارتقاء پیوند های اجتماعی، کمک به درمان، و یاد گرفتن و تقویت درس ‌های دوران جوانی خود بهره می برند.

در صورت بروز هر گونه مشکل در روند ثبت سفارش با پشتیبانی تماس حاصل کنید | ۹۱۰۳۵۴۰۵-۰۲۱

کودک چهار ماهه و دنیای اسباب بازی ها

کودک در سن ۴ ماهگی اندکی عقل رِس تر شده و می ‌تواند روابط علت و معلولی را درک نماید و درباره محیط اطراف خود نتیجه‌گیری‌ هایی را صورت دهد. مناسب است کمی او را تنها بگذارید تا در دنیای خودش کشف و شهود نماید. اگر او را درون تخت خودش قرار دهید، می‌تواند خودش را با اسباب‌بازی هایی که دارد سرگرم نماید یا اینکه با خودش حرف بزند و کمی هم شیطنت نماید. او اینگونه سعی می‌کند تا دنیا اطرافش را بدون حضور شما شناسایی کند. کودک چهار ماهه به انواع رنگ‌ ها هم واکنش بیشتری نشان می دهد زیرا که می‌تواند دنیا را با همه رنگ‌هایی که دارد بفهمد. این بزرگترین موفقیت در ماه چهارم زندگی اش است.

حس لامسه کودک ۴ ماهه نیز خیلی خوب به کار افتاده و آنها دوست دارند که لمس شوند و با پدر و مادر خود تماس پوستی داشته باشند. تماس‌های پوستی به رشد کودک شما کمک می‌کند. با توجه به این توضیحات می توان اذعان کرد که انتخاب اسباب بازی مناسب برای کودک چهار ماهه نیاز به آگاهی و دقت والدین دارد. سایت خرید اسباب بازی دوزتوی مجموعه ای فوق العاده خاص از انواع اسباب بازی برای کودک چهار ماهه را گردآوری کرده و دایره ی انتخاب کاربران خود را بسیار وسعت بخشیده است. انواع اسباب بازی ارزان قیمت تا کلکسیونی از جدیدترین اسباب بازی های دنیا را می توانید در سایت دوزتوی مشاهده فرمایید.

معرفی انواع اسباب بازی مناسب برای کودک چهار ماهه

در چهارمین ماه زندگی کودک، تمامی اشیاء و محیط پیرامون برای وی در حکم اسباب‌بازی خواهند بود. او می‌تواند به همه چیزهای جدیدی که به چشمش می‌خورد خیره شود و با آن‌ها سرگرم گردد. کودک چهار ماهه هر چیزی را وارد دهان خود می کند، چرا که قوی‌ترین حس او در این سن چشایی می باشد و به این صورت با همه آنچه نمی‌شناخته آشنا می گردد. کودک چهار ماهه صداهای مختلفی را تولید می کند. این صداها به نوعی، بازی محسوب می شوند. ولیکن برای اطلاع شما عزیزانی که قصد خرید اسباب بازی مناسب برای کودک چهار ماهه به صورت هدفمند هستید می رسانیم که این اسباب بازی ها انتخابی منطقی به حساب خواهند آمد:

انواع آویز
مهارت ‌های حرکتی هنگامی به کمال می ‌رسند که قوای عضلانی کودک چهار ماهه تقویت شده باشد. کودک در این سن می بایست بیاموزد که ارام آرام گردن خود را محکم نگه دارد. توصیه می گردد آویزهایی را بالای سر او متصل نمایید تا برای گرفتن آن ‌ها تحریک گردد و تلاش نماید گردن ش را بالا بیاورد. این تمرین به هماهنگی حرکات چشم و دست‌ او کمک شایان توجهی می کند. به این تکته توجه کنید که آویزهایی را خریداری کنید که سبک وزن باشند و برای کودک ۴ ماهه خطر آفرین نباشند. آویز ها برای کودک سه ماهه نیز مناسب است ولی بیشترین استفاده را کودک چهار ماهه می تواند داشته باشد.

انواع کتاب پلاستیکی و پارچه‌ای
کودک چهار ماهه عموما عاشق شگفتی ‌های زبان می باشد. پس زمان آن می باشد که قصه گفتن را استارت بزنید و اولین کتاب‌ های عمرش را به وی هدیه کنید. تلاش نمایید هنگام قصه گفتن و کتاب خواندن، ماجرا را هیجان انگیز نمایید، تُن صدای خودتان را بالا و پایین ببرید، مانند قصه‌گوهای کار کشته، لحن کلام تان را متناسب با حال‌ و‌ هوای داستان تغییر دهید، عکس‌ های کتاب مصور را به کودک ۴ ماهه خود نشان دهید و نام شخصیت‌ های کتاب را برایش تکرار نمایید تا این نام ها در ذهن ش جا بیفتد. این سرگرمی ‌ها مهارت‌ های کلامی ابتدایی را در در نوزاد شما ارتقاء می بخشد.

انواع جغجغه های سبک
کودک چهار ماهه شیفته ی سر و صدا می باشند. چنانچه یک جغجغه به دست کودک چهار ماهه ی خود دهید، مشاهده خواهید نمود که آن را به حرکت در می آورد. کودکان در این سن علاقه ی وافری به موسیقی دارند و می آموزند که ریتم را درک نمایند. تلاش کنید جغجغه ای که انتخاب می کنید با دوام بوده و از جنس پلاستیک شکننده نباشد. همچنین دقت نمایید که جغجغه نباید دارای قطعات کوچک و ریز باشد، چرا که در صورت داشتن قطعات و تکه های کوچک خطر بلعیدن آن ها توسط کودک وجود خواهد داشت.

انواع عروسک
فارغ از جنسیت، کودک چهار ماهه می توانید انواع عروسک ها را برای سرگرم شدن وی خریداری کنید. فقط توجه کنید که تا حد ممکن عروسک های پولیشی و نرم را انتخاب نمایید. عموما هر عروسکی که کودک ۴ ماهه بتواند آن را در دست بگیرد و صدا داشته باشد، برای وی جذاب می باشد. همانطور که گفته شد شنیدن انواع صداهای نه چندان بم و بلند برای کودک چهار ماهه بسیار لذت بخش می باشد. انواع بهترین اسباب بازی های دنیا را می توانید در دوزتوی مشاهده کنید. توصیه می کنیم اگر قصد خرید اسباب بازی برای کودک چهار ماهه را دارید به سایت دوزتوی یا فروشگاه بزرگ اسباب بازی دوزتوی واقع در طبقه ی سوم سیتی سنتر مراجعه نمایید.

سخن پایانی

مرکز خرید اسباب بازی دوزتوی سال هاست که به عنوان یک فروشگاه اسباب بازی در اصفهان فعالیت می کند و با تجربه ای مفید در زمینه فروش آنلاین اسباب بازی تمامی تمهیدات لازم برای مراجعین خود را اندیشیده تا در این راستا بهترین خدمات ممکن در زمینه فروش اسباب بازی مناسب برای کودک چهار ماهه را ارائه کند.

در صورت بروز هر گونه مشکل در روند ثبت سفارش با پشتیبانی تماس حاصل کنید | ۹۱۰۳۵۴۰۵-۰۲۱

نظرات
    نظرات
    • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد