دوزتوی > مجله اسباب بازی دوزتوی > بزرگترین مرکز خرید اسباب بازی کودکان | دوزتوی

اطلاعاتی در مورد خرید اسباب بازی برای کودکان

خرید اسباب بازی کودکان | دوزتوی

خرید اسباب بازی: هدفمند، دقیق، جذاب

برای خرید اسباب بازی ها والدین می بایست توجه داشته باشند که علاوه بر اینکه بی خطرترین، خوش رنگ و لعاب ترین، سرگرم کننده ترین و کابردی ترین انواع اسباب بازی را گزینش نمایند، باید به خواست کودک و علاقه او هم توجه خاص کنند، البته توجه به کیفیت اسباب بازی‌ها و تأکید روانشناسان بر انتخاب بهترین گزینه را نیز نباید از خاطر دور کرد.
مسلم است که اسباب بازی برای خردسالان و کودکان نوعی غذای روانی و جسمی به شمار می رود. بازی یکی از نیازهای مهم کودکان محسوب می گردد و جزئی خاص و تأثیر گذار از زندگی آنان را تشکیل می دهد. اما می‌توان با توجه به چند نکته ساده، انتخاب اسباب بازی را به سرگرمی شیرین و نشاط آور مبدل ساخت. مشخصا اسباب بازی های کودکان باید با دقت و بر طبق اصول روان شناسی و هدف های آموزشی انتخاب گردند. در واقع باید انتخاب و خرید اسباب ‏بازی‌ ها را هدفمند به پایان برسانیم. بهترین اسباب بازی آن است که کودک را مجذوب خود گرداند و برانگیزاننده ی حس کنجکاوی وی باشد. یکی از ویژگی های اسباب بازی مناسب برانگیختن حس کنجکاوی کودک است؛ اسباب بازی خوب به هیچ وجه نباید تکراری به نظر برسد. خرید اسباب بازی باید مناسب سن وعلاقه کودک باشد. بازی باید مهارتی را به کودک بیاموزد، مثلا کودکان خردسال به اسباب بازی هایی نیاز دارند که پنج حس آنها را تقویت نمایند.

خرید اسباب بازی کودکان | دوزتوی

خرید اسباب بازی کودکان | دوزتوی

به طور مثال اسباب بازی ای که یک کودک دو ماهه را سرگرم می نماید، ابدا برای یک کودک دوساله سرگرم کننده و جذاب نخواهد بود و بالعکس، کودکان همگام با رشد خود نیازمند اسباب بازیهای متنوع اند و تناسب داشتن اسباب بازی خرید شده با سن کودک بسیار حائز اهمیت می باشد.


نکات تکمیلی درباره خرید اسباب بازی

نکته ی دیگر اینکه نباید بچه ها را مجبور کرد تا مطابق جنسیت شان اسباب بازی انتخاب کنند و شما به عنوان والدین با توجه به این امر به خرید اسباب بازی اقدام نفرمایید. والدین باید اجازه دهند کودکان مطابق میل و علاقه خودشان انتخاب کنند، هر دو جنس بهتر است که مهارت های اجتماعی و تجسمی خود را تقویت کنند. توجه داشته باشید اسباب بازی ها تأثیر زیادی روی رفتار کودکان می گذارند برای مثال کلت اسباب بازی، تفنگ اسباب بازی، شمشیر اسباب بازی و مدل های جنگی رفتار پرخاشگرانه را تقویت می نمایند.
در نظر داشته باشید که خرید اسباب ‏بازی‏ برای کودک باید جنبه تشویقی داشته باشد. کودک باید برای رسیدن به خواسته‏ های خود کمی تلاش نماید. اگر کودکی همیشه همه چیز برای او به راحتی و بدون هیچ تلاشی فراهم ‏آید، در آینده همین انتظار را در تمامی ی زمینه های زندگی خود خواهد داشت. پسندیده تر است که هنگام خرید اسباب بازی برای کودک هم تناسب آن با محدوده سنی رعایت شود و هم بی خطر بودن و سرگرم کننده گی آن لحاظ شود.

خرید اسباب بازی کودکان | دوزتوی

راهنمای خرید اسباب بازی برای کودکان

در این قسمت از مقاله تلاش می کنیم تا فاکتور های مهم برای خرید اسباب بازی را برشمریم تا اطلاعاتی مفید را در اختیار شما قرار دهیم. لازم به ذکر است مرکز خرید اسباب بازی دوز توی به عنوان یکی از پیشرفته ترین و کامل ترین فروشگاه های اسباب بازی، انواع اسباب بازی را برای شما ارائه می کند تا به هنگام خرید اسباب بازی در اصفهان با مشکلی مواجه نشوید. این موارد را به هنگام خرید اسباب بازی لحاظ بفرمایید.
۱ ـ خرید اسباب بازی مطابق با سلیقه و علاقه ی کودک

نوع انتخاب و نحوه استفاده از اسباب بازی، فعالیتی ذهنی می باشد و هر کودکی علایق و احتیاجات متفاوتی خواهد داشت. راه حل مناسب این است که از علایق کودکان تان و چیزهایی که از شما می خواهند، پیروی کنید و خواسته های آنها را محدود نکنید.
۲ ـ خرید اسباب بازی متناسب با مرحله رشد کودک

شما باید کودک تان را بشناسید و بدانید که چه کاری را دوست دارد و چه کاری را دوست ندارد. در هنگام خرید اسباب بازی به پیشنهادات سطوح سنی بر روی اسباب بازی ها که توسط

صاحبان کارخانه ها تعیین می گردد، دقت نمایید، چون شما را در جهت رسیدن به مناسب ترین وسایل بازی راهنمایی می نماید.
۳ ـ خرید اسباب بازی مطابق با توان ذهنی کودک
برخی از کودکان در هنگام بازی کردن احتیاج به حمایت بیشتری از سمت والدین دارند. کودکانی هستند که مانند دیگر همسالان خود نیاز به اسباب بازی های ساخته شده دارند ولی نمی توانند موفقیت های لازم را مانند آنها در این جهت کسب کنند. این کودکان خاص نیاز به وسایل بازی مناسب خود دارند.
۴ ـ خرید اسباب بازی هایی به نیت متعهد نمودن کودک

اسباب بازی هایی را برگزینید که کودکان را برخلاف سرگرمی های غیرفعال، تشویق به انجام فعالیت های پیچیده نمایند. برای جوانان که از انرژی و هیجان زیادی برخوردارند وسایل بازی که چرخ دارند مثل دوچرخه و تجهیزات بالا رفتن و کوهنوردی کردن و … و وسایل لازم برای گردش در بیرون شهر توصیه می شود. همچنین وسایل تاب بازی کردن یا جعبه های ماسه و ریگ می تواند برای آنها جذاب باشد.


خرید اسباب بازی کودکان | دوزتوی

خرید اسباب بازی کودکان | دوزتوی

برای خرید اسباب بازی مفید چه باید کرد؟

نکات خاص برای خرید اسباب بازی مفید و سودمند وجود دارد که رعایت کردن شان الزامی ست. این نکات عبارتند از:
_ در دوران نوزادی (هفته های اول تولد) جغجغه و عروسک حیوانات مسطح مثل پروانه برای بچه ها کافی به نظر می رسد. می توان این اسباب بازی ها را به رنگ های شاد و مورد علاقه کودکان تهیه و از بالای تخت آنها آویزان نمود.
_ از تولد تا یک سالگی، یک مجموعه کامل از حیوانات پلاستیکی برای بچه ها الزامی ست.
_ از سال دوم به بعد جنسیت کودک در نوع اسباب بازی او تاثیر گذار خواهد بود. برای دختران انواع اسباب بازی دخترانه مانند عروسک و وسایل پلاستیکی آشپزخانه و برای پسران، انواع اسباب بازی های پسرانه مثل ماشین و مجموعه های پلاستیکی از ابزار کار مثلا نجاری فراهم نمایید.


_ در حدود سه سالگی اسباب بازی و وسایلی برای کودک تهیه نمایید که با آنها چیزی بسازد. خمیر، لگو و شن استریل خلاقیت کودک را بر می انگیزد. بویژه خمیر به کودک امکان می دهد که هر آنچه در تخیل دارد با روش خاص خود بسازد. در حال حاضر می توانید انواع این اسباب بازی ها را از فروشگاه اینترنتی اسباب بازی دوز توی و یا مرکز خرید دوزتوی تهیه فرمایید.
_ «توپ » مورد علاقه تمام کودکان است و باید از ماه های اول در رنگ ها و اندازه های گوناگون برای آنها تهیه گردد.
_ در سال های بعد برای آنها پازل و بازی های فکری فراهم نمایید تا علاوه بر سرگرمی، نقشی در افزایش خلاقیت و هوش فضایی کودکان داشته باشند.

خرید اسباب بازی کودکان | دوزتوی

خرید اسباب بازی کودکان | دوزتوی

خرید اسباب بازی برای کودکان تا گروه سنی سه سال

خرید اسباب بازی یک عمل بسیار مهم می باشد که تمامی موارد لازم می بایست از طرف شما عزیزان لحاظ شود تا بهترین خرید ممکن را مبذول فرمایید. یک دسته بندی ساده و البته کاربردی برای خرید اسباب بازی برای سنین مختلف وجود دارد که در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

خرید اسباب بازی برای کودکان از تولد تا شش ماهگی

کودک در سال اول زندگی خود در همه ی جهات به سرعت رشد و نمو می نماید. کودک از اسباب بازی هایی با بافت های متفاوت و با رنگ های روشن لذت وافر خواهد برد. این نوع اسباب بازی ها رشد بینایی را تحریک می کند و شکل های جالب و اشیائی برای کشف دارا می باشند. کودک اکثر چیزها برای اکتشاف وارد دهان می کند، زیرا خردسال به این ترتیب اطلاعات بیشتری را کسب نموده تا از طریق لمس کردن اشیاء. زیرا عملکرد حرکات ظریف او هنوز در حال رشد است. به این ترتیب باید برای خرید اسباب بازی دقت فراوانی کرد. این نوع از اسباب بازی ها برای این مرحله فوق العاده مؤثر خواهند بود:
_ انواع اسباب بازی هایی که حرکت را تشویق می کند، مثل ماشین هایی که به دنبال بچه کشیده می شود. _ انواع اسباب بازی که باز و بسته می شود. _ اسباب بازی ای که ایستادن و راه رفتن را تشویق می کند، مثل واگنی پر از مکعب. _ کتاب های ساده که دارای عکس ها و کلماتی مرتبط با آن است. _ انواع اسباب بازی های موزیکال مثل طبل ها و تکان دادنی ها. _ اسباب بازی های ضربه زدنی، مثل چکش یا طبل.

خرید اسباب بازی کودکان | دوزتوی

خرید اسباب بازی کودکان | دوزتوی

خرید اسباب بازی برای کودک نوپا (یک تا دو ساله)

مهارت های حرکتی ظریف کودک در این مرحله تکامل یافته تر می گردد. نتیجتا، کودک خردسال به سادگی انواع اسباب بازی را کشف خواهد نمود. همان طور که راه رفتن را آغاز کرده، زبان بیانی او نیز وسعت خواهد یافت. در اثر بهبود کنترل حالت بدنی و مهارت بیشتر در عملکرد حرکات ظریف، نونهال فعالیت های احساسی بیشتری را کشف می نماید. بازی ها بیشتر ساختاری می گردد. تقلید نیز بخش زیادی از وقت بازی را تشکیل خواهد داد. این نوع از اسباب بازی ها برای این مرحله فوق العاده مؤثر خواهند بود:
_ اسباب بازی های موزیکال. _ معماهای ساده با دستگیره های بزرگ. _ قطعاتی برای ایجاد شکل ها. _ اسباب بازی هایی مثل جارو یا تلفن کوچک. _ فعالیت های ساخت و ساز. _ مکعب ها و اسباب بازی های روی هم گذاشتنی. _ کتاب های ساده ی داستان.


خرید اسباب بازی برای کودکان و نوپا های بزرگتر (دو تا سه ساله)

کنترل عالی حرکات ریز و درشت به این معنا می باشد که کودک نوپا برای ترتیب دادن به وظایف چالش برانگیزتر توانمند گشته است. رشد مفهومی و جهت یابی با سرعت بیشتری در حال وسعت یافتن است. در این مرحله ارتباطات و زبان و نیز بازی تقلیدی و رویایی هویدا می گردد. این موضوع به این معنا ست که کودک تان می تواند مراحل زیر را طی نماید. این نوع از اسباب بازی ها برای این مرحله فوق العاده مؤثر خواهند بود:
_ عروسک ها. _ اسباب بازی های هنری و کاردستی مثل کشیدن نقاشی و بازی های مثل بافتنی. _ فعالیت های ساخت و سازی. _ بازی های ساده روی صفحه بازی. _ معماهای پیچیده تر. _ فعالیت های جاگذاری، مثل مکعب هایی که کنار و روی هم قرار می گیرد. _ کتاب های داستان پیچیده تر. _ بازی های وانمود کردنی مثل خانه های عروسکی، سرویس چای خوری، سرویس پخت و پز و سرویس پزشکی.

خرید اسباب بازی کودکان | دوزتوی

خرید اسباب بازی کودکان | دوزتوی

سخن پایانی

فروشگاه اسباب بازی دوز توی با تجربه ای چندین ساله در زمینه فروش انواع اسباب بازی به صورت آنالوگ و اینترنتی به صورت بیست و چهار ساعته در خدمت شما عزیزان است. مرکز خرید اسباب بازی دوزتوی امکاناتی را فراهم آورده است تا تمامی شما عزیزان با هر سلیقه و هر رده ی سنی بتوانید اسباب بازی مورد نظر خود را انتخاب و نسبت به خرید آن اقدام فرمایید. امید داریم تا بتوانیم پذیرای قدوم مبارک شما گرامیان در فروشگاه اسباب بازی دوز توی باشیم.

تمامی حقوق این سایت متعلق به دوزتوی