فروشگاه اسباب بازی کودک - دوز توی
انواع اسباب بازی کودک - دوز توی
تضمین بهترین کیفیت - دوزتوی
تضمین بهترین قیمت - دوزتوی
ضمانت بازگشت بالا - دوزتوی
ارسال به سراسر کشور - دوزتوی
مشاوره تخصصی
بررسی سلامت محصول

#با_هم_شکستش_می‌دهیم : خرید مطمئن با دوزتوی

به فروشگاه اسباب بازی دوز توی خوش آمدید. کادر حرفه‌ای و تخصصی دوز توی با افتخار اعلام می‌دارد که در این شرایط سخت نیز در کنار شما مخاطبان عزیز خواهد بود. با توجه به شرایط کنونی و صعب بودن خروج از منزل، این روزها، امر خرید کردن با یک چالش جدی مواجه شده است. دوز توی درصدد رفع این مشکل برآمده است. ما، دوز توی را به خانه‌ی شما خواهیم آورد. اما چگونه؟ کافی است از طریق انتخاب محصول از داخل وب‌سایت و یا تماس با فروشگاه و بهره‌گیری از راهنمایی پرسنل، محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید. همکاران ما در واحد فروش و پشتیبانی، تصاویر مربوطه را از طریق شبکه‌های پیام رسان و یا از طریق برقراری تماس تصویری، در اختیارتان قرار خواهند داد. پس از تایید نهایی، کالای انتخابی را برای شما ارسال خواهیم نمود. توجه بفرمایید که پس از انتخاب محصول، دوز توی با رعایت تمام نکات بهداشتی لازم، بسته شما را ضدعفونی خواهد کرد و سپس به دست شما خواهد رساند تا با اطمینان خاطر از آن استفاده کنید.

انواع عروسک مناسب کودک - دوز توی
توضیحات برای عکس ثبت نشده
اسب های متحرک کودکان - دوز توی

درباره انواع اسباب بازی بیشتر بدانید

دنیای کودکان، دنیای اسباب بازی ها

دنیای فانتزی نوزادان، خردسالان و کودکان چنان بی انتها ست که در تصور نمی گنجد. دنیای کودکان عجین گشته است با بازی و انواع اسباب بازی. انواع اسباب بازیها در دسترس شما وجود دارد و می توانید از انواع مغازه اسباب بازی فروشی که در شهر ها وجود دارد نسبت به خرید این انواع اسباب بازی ها اقدام فرمایید. یا اینکه حتی شما از بین انواع اسباب بازی که در فروشگاه اینترنتی اسباب بازی وجود دارد به گزینش و خرید اینترنتی اسباب بازی مبادرت ورزید. فارغ از این مسائل باید گفت بدیهی است که بازی کودکان همواره متأثر از وسایل و ادواتی ست که در چنگ خود دارند. یکی از مصائب جوامع مصرف کننده این می باشد که تولیدکنندگان و فروشندگان وسایل مربوط به نوزادان و کودکان از علاقه و دلبستگی والدین نسبت به رفاه، سلامت و رشد کودکان سوء استفاده کرده، با استفاده کردن از آگاهی اندک آنان در مورد مراحل رشد و نیازهای کودکان، هر روز وسایل و کالاهای جدید و معمولا غیر ضروری و در پاره ای موارد مضر را به صورت انواع اسباب بازی دخترانه، انواع اسباب بازی پسرانه، پوشاک و لوازم التحریر و غیره عرضه می نمایند.
انواع اسباب بازی
فکری و یا دیگر اسباب بازی های موجود در بازار دارای ارزش روان شناختی‌ هستند که کودک درآن نقش فعالی ایفا کند. نه اسباب بازی‌هایی که اتوماتیک یا بسیار تکامل یافته باشند چون جایی برای کار کردن کودکان باقی نمی‌ گذارند.
مسلما کودکان علاقه مند به فعالیت و بازی خواهند بود. با هر نوع شیء و وسیله به بازی خواهند پرداخت و به نوعی خود را سرگرم می نمایند. آنها توجهی به سود بخشی بازی و اثرات مثبت و منفی آن ندارند و فقط قصد دارند بازی کنند.

انواع اسباب بازی ها - دنیای اسباب بازی | دوزتوی

انواع اسباب بازی ها - دنیای اسباب بازی | دوزتوی

رابطه انواع اسباب بازی با خلاقیت در کودکان

از انواع اسباب بازی می توان به اسباب بازی هایی که بازی کردن با آنها به اصطلاح "پایان باز" دارند (به این معنی که کودک می تواند به صور مختلف از آنها استفاده نماید و بازی با آنها مرحله ی پایانی مشخصی ندارد. مانند مداد رنگی، خمیر بازی، لباس های عروسکی، لگو ها و آلات موسیقی و...) اشاره کرد و این انواع اسباب بازیها می توانند فرصت های بازی بسیار مفیدی را در اختیار کودک گذارند زیرا این دست انواع اسباب بازی ها تجربه کردن و آزمون و خطا را در کودک تقویت می نمایند و می توانند به طرق مختلفی مورد استفاده قرار بگیرند و مهم تر از همه اینکه این گروه اسباب بازی ها می توانند بارها و بارها توسط کودک استفاده شوند بدون اینکه کودک از آنها احساس خستگی نماید.


انواع بسیار زیاد دیگری از اسباب بازی هم موجود هستند که می توانند موجب پرورش خلاقیت کودک گردند: اسباب بازی هایی که نقش بازی کردن را در کودک تقویت می کنند مانند، عروسک های دستی و انگشتی و مجموعه های بازی (مجموعه ی آتش نشانی، خانه ی عروسکی، انواع اسباب بازی فکری، مزرعه، قلعه، انواع قطار اسباب بازی، مجموعه وسایل آشپزخانه و ...)، این گروه از اسباب بازی ها سبب می گردند تا کودک از تفکر خلاق و تخیلات خود بهترین بهره را ببرد. فراموش نکنید که به همان اندازه که به انواع اسباب بازی کودک اهمیت می دهید توجه نمایید که کودک به اندازه ی کافی با اسباب بازی اش بازی نماید و با آن وقت بگذراند. تحقیقات نشان داده اند که کودکان به زمانی نیاز دارند تا بتوانند وارد بازی خود شوند، طی این فرایند است که خلاقیت آنها همراه با دیگر مهارت های رشدی تقویت می شود.

انواع اسباب بازی ها - دنیای اسباب بازی | دوزتوی
انواع اسباب بازی ها - دنیای اسباب بازی | دوزتوی

شناسایی انواع اسباب بازی

در مقاله ی شناخت انواع اسباب بازی بیان کردیم که اسباب بازی ها به دو دسته کلی اسباب بازی های سازمان یافته (محدود) و اسباب بازی های سازمان نیافته (نامحدود) تقسیم می شوند. در نوشتار قبلی در مورد اسباب بازی های سازمان یافته به صورت کامل صحبت کردیم. هم اینک مجالی ست تا به بیان نکاتی مفید در مورد اسباب بازی های سازمان نیافته بپردازیم تا شما عزیزان در صورت تمایل با مراجعه حضوری به مغازه اسباب بازی فروشی دوز توی و یا با ورود به سایت و خرید از فروشگاه اینترنتی اسباب بازی دوزتوی به یک خرید مفید از بین جدیدترین اسباب بازی ها مبادرت ورزید.


طبقه بندی انواع اسباب بازی

انواع اسباب بازی های کودکان بر اساس تقسیم بندی زیر است: اسباب بازی های سازمان یافته، اسباب بازی های سازمان نیافته
دوم: اسباب بازی های سازمان نیافته (نامحدود)

انواع اسباب بازیها و ادوات و ابزار بازی که در این گروه جای می گیرند، شکل از پیش تعیین شده ای ندارد و کودکان خواهند توانست با قوه ی خلاقیّت و ابتکار خود اشکال نو و تازه ای خلق نمایند. این نوع اسباب بازی ها قابل بسط داده شدن هستند و دامنه ی وسیعی را شامل می شوند و به راههای مختلف به کار گرفته می گردند و بسیار متنوع اند. ارزش تشخیصی این وسایل فراوان است، زیرا کودک در استفاده از آن محدودیتی نخواهند داشت و می توانند اعمال و افکار خود را به طور ناآگاهانه اجرایی کنند، به بیان دیگر چون وسایل این گروه سازمان مشخصی را شامل نمی شوند، بنابراین نوع نظم و سازمانی که کودک به آنها می دهد، کلید مهمی است تا بتوانیم به ابعاد شخصیت و استعداد های او پی ببریم. وسایل این طبقه به سه دسته اصلی تقسیم می گردند:

انواع اسباب بازی ها - دنیای اسباب بازی | دوزتوی

انواع اسباب بازی ها - دنیای اسباب بازی | دوزتوی

۱) انواع اسباب بازی های ساختنی (ساختمانی)

انواع لگو ها، قطعات چوبی و آجرهای چوبی مختلف و سرامیک ها در این دسته قرار داده می شوند. شما والدین عزیز می توانید از مغازه اسباب بازی فروشی دوز توی و یا از طریق سایت و ورود به فروشگاه اینترنتی اسباب بازی دوزتوی این گونه اسباب بازی ها را تهیه فرمایید. کودکان با این قطعات اشکال مختلفی ایجاد می نمایند و بستر بروز و ابتکار را نیز در کودکان ایجاد می نماید.

۲) انواع اسباب بازی های مخصوص بازی تخیلی

این نوع اسباب بازیها در واقع میدانی برای تجلی قدرت خلاقیت کودک می باشد یعنی هر چه قدرت تخیل او قوی تر باشد بازی های تخیلی قوی تری انجام خواهد داد.
تفاوت این نوع از بازی ها و اسباب بازی ها با بازی های نمادی این می باشد که در بازی های تقلیدی و نمایشی و حتی نمادی، کودک از آنچه می بیند و تجربه نموده الگو برداری خواهد کرد، در حالی که در بازی با اسباب بازی های خاص و انجام بازی تخیلی کودک با استفاده از تجربه های گذشته ی خود، وقایع جدید که در سابق برخورد چندانی با آن نداشته است به وجود می آورد. با استفاده از بازی های نمادی کودکف پرنده ی تخیل را به دوردست های دور پرواز می دهد. با نیروی تخیل خود اشیاء و موجودات مورد علاقه را حاضر کرده در آنها تغییراتی می دهند تا مناسب بازی او گردند و آنگاه با اسباب بازی های نمادی خود آنها را فعال می نماید.
کودک با بهره گیری از نیروی تخیل خود موجودات یا اشیایی را که باعث زحمت و آزار او می باشند بدون ترس از گزند آنها و با رضایت خاطر حاضر می کند و آنگاه با اسباب بازی های نمادی خود آنها را نابود می سازد و یا از آنها انتقام می گیرد.

انواع اسباب بازی ها - دنیای اسباب بازی | دوزتوی

انواع اسباب بازی ها - دنیای اسباب بازی | دوزتوی

ابزار لازم برای انجام بازی های تخیلی عبارتند از:
_ جعبه های محکم که کودکان از آن به عنوان صندلی، میز، ماشین، هواپیما و... بهره می برند.
_ خانواده ی عروسکی (پدر، مادر، خواهرف برادر و...) و وسایل آشپزخانه (مثل یخچال، اجاق گاز و...).
_ ملحفه، پتو، رومیزی، روتختی فرسوده که دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد و ... .
_ انواع لباس های مردانه و زنانه.
_ یک زنگ که کودک برای ورود از آن استفاده نماید.
_ تلفن اسباب بازی یا چیزی شبیه آن؛ این اسباب بازی باعث می شود که کودک را به صحبت کردن تشویق نماید.
گاهی اوقات کودکان نیاز خواهند داشت که والدین در بازی های تخیلی شان شرکت داشته باشند. در این دست بازی ها تلاش نمایید خودتان را هم سطح آنها قرار دهید و در بازی خیلی از کودکان قوی تر و یا ضعیف تر ظاهر نشوید، و به مانند یک هم بازی و هم سن و سال او ظاهر شوید.


۳) انواع اسباب بازی های مخصوص بازی خلاق

این بازی ها به خلاقیت کودکان کمک می نماید و آنها در خلال بازی به اختراع و ابتکار دست می یازند و موفق به حل مسائل شده، اعتماد و جسارت پیدا می نمایند. خلاقیت و ابتکار کودک معمولا در زمان هایی شکوفا می گردد که کودک آزادی عمل دارد و می تواند قوه ی تخیل خویش را برای ساختن چیزی به کار بگیرد.
بازی با گِل رس، شن، نقاشی و... بر طبق الگو و مدل از پیش تعیین شده ای نیست. کودکان می توانند با این انواع اسباب بازی کودک دست به آفرینش و ابتکار بزنند. این گونه وسایل به دلیل خاصیت شکل پذیری و قابلیت انعطاف پذیری شان زمینه ای برای کودک فراهم می آورد که فکر نماید، تصمیم بگیرد و با کمک قوه ی تخیل و تصورش چیزی خلق نماید.

انواع اسباب بازی ها - دنیای اسباب بازی | دوزتوی

انواع اسباب بازی ها - دنیای اسباب بازی | دوزتوی
سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم موضوع اسباب بازی های سازمان یافته، اسباب بازی های سازمان نیافته را به پایان برسانیم. ما در فروشگاه اینترنتی اسباب بازی دوز توی تمام انرژی خود را به کار گرفته ایم تا خرید انواع اسباب بازی دخترانه و انواع اسباب بازی پسرانه را برای شما به صورت علمی تشریح کرده تا در این مسیر بهترین انتخاب برای شما حاصل شود. اعضاء مغازه اسباب بازی فروشی دوزتوی خواهان بهترین لحظات برای شما و کودکان عزیزتان هستند و با ارائه ی انواع اسباب بازی کودک، انواع اسباب بازی فکری، انواع تفنگ های اسباب بازی، انواع قطار اسباب بازی، انواع اسباب بازی پسرانه و دخترانه برای تمامی سنین به صورت شبانه روزی آماده ی خدمت رسانی خواهد بود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به دوزتوی