دوزتوی، مرجع فروش بازی فکری و رومیزی اسپلندور (Splendor)

بازی فکری اسپلندور - دوزتوی

معرفی بازی فکری اسپلندور (splendor)

به طور خلاصه باید گفت که هدف اصلی بازی Splendor مدیریت منابع است. بازی فکری اسپلندور را دو تا چهار نفره می‌توان بازی کرد. زمان تخمین زده شده برای انجام هر دوز از بازی رومیزی اسپلندور را سی دقیقه بیان کرده اند؛ اما تجربه ثابت کرده که بسته به استراتژی های اتخاذ شده برای انجام اسپلندور، زمان های متفاوتی را می توان متصور شد. همانند هر بازی فکری دیگر، رسیدن به یک حد نصاب خاص، برنده بازی را تعیین خواهد کرد. در بازی کارتی اسپلندور، رسیدن به ۱۵ امتیاز، برنده را مشخص خواهد نمود. در ادامه، اجزا و محتویات درون جعبه بازی فکری اسپلندور را به شما معرفی خواهیم نمود. در تصویر، نمایی کلی از کارت ها و سکه های (یا ژتون ها) بردگیم اسپلندور مشاهده می کنید. به کمک سکه ها، کارت های امتیاز دار بخرید، و در نهایت برنده بازی شوید.  بازی استراتژی اسپلندور از زمان عرضه‌اش به بازارهای جهانی موفقیت های زیادی را کسب کرده است. برای مثال در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵، توانست در مراسم های گوناگونی نامزد دریافت جوایز مختلفی شود و تعداد قابل توجهی از این جوایز را نیز ببرد. بدون هیچ اغراقی، Splendor یکی از جذاب‌ترین و اعتیادآورترین بازی‌هایی است که می‌تواند برای مدت‌ها شما را سرگرم کند. اگر شما هم قصد تهیه این بازی مهیج را دارید، به صفحه خرید بازی فکری اسپلندور (splendor) مراجعه کنید.

بازی فکری اسپلندور - دوزتوی

آشنایی با طراح بازی اسپلندور، مارک آندره (Marc André)

پدر مارک آندره باعث شد او در سن بسیار کمی شطرنج بازی کند ، زیرا او رئیس باشگاه محلی بود. او در دوران نوجوانی علاقه زیادی به بازی های نقش آفرینی داشت ، قبل از اینکه به سراغ بازی های جنگی و در نهایت بازی های رومیزی برود. وی به عنوان یک گرایش اقتصاد ، بیشتر در تجارت کار می کرد. خرید ، فروش و کسب درآمد از سهام به نوعی برای او یک بازی استراتژیک جهانی بود و او آن را دوست داشت. با این حال بسیار وقت گیر شد که وی سرانجام کار را رها کرد و تصمیم گرفت تا به زندگی خانوادگی خود بپردازد. اولین بازی منتشر شده او Bonbons است. معروف ترین بازی او ، زرق و برق ، نامزد ۲۰۱۴ Spiel des Jahres بود. مارک در مصاحبه ای با MeepleTown ادعا کرد که از Catan ، Carcassonne و Ticket to Ride الهام گرفته است. به گفته خودش : من در خانواده ای به دنیا آمدم که بازی بسیار مهم بود و ما را به هم پیوند می داد. پدرم من را وادار کرد که در سن بسیار کمی شطرنج بازی کنم ، زیرا رئیس باشگاه محلی بود. در دوران نوجوانی علاقه زیادی به بازی های نقش آفرینی داشتم. من به عنوان یک گرایش اقتصاد ، عمدتا در تجارت کار می کردم. خرید ، فروش و کسب درآمد از سهام به نوعی برای من یک بازی استراتژیک جهانی بود و آن را دوست داشتم. با این حال ، این کار بسیار وقت گیر نیز بود ، بنابراین من از این نوع کار صرف نظر کردم و تصمیم گرفتم تا به زندگی خانوادگی خود بپردازم.

مارک آندره (Marc André)، طراح بازی splendorمارک آندره (Marc André)، طراح بازی splendor

توضیحات برای عکس ثبت نشده
توضیحات برای عکس ثبت نشده

آموزش بازی اسپلندور

آموزش بازی اسپلندور

در این قسمت، با آموزش بازی اسپلندور با شما خوبان همراه هستیم. در بازی فکری اسپلندور هر بازیکن در نوبت خود نسبت به سه حرکت مختلف، می توناد اقدام کند: ۱-ژتون (یا سکه) بردارد ۲- یک کارت را برای خرید در جلوتر رزرو کند و یا ۳-یک کارت را خریداری کند (مسلما انجام اقدام ۳ در ابتدای بازی، امری نشدنی محسوب می شود). بررسی حالت اول در بازی رومیزی اسپلندور (splendor) : چنانچه بازیکن ژتون انتخاب کند، دو حالت برایش ممکن است. چنانچه ژتون‌های انتخاب شده توسط بازیکن متفاوت باشند، قادر است ۳ ژتون بردارد (مثلا یک ژتون سبز رنگ (زمرد)، سفید رنگ (الماس) و آبی رنگ (یاقوت کبود) ). اما اگر انتخاب بازیکن، یک رنگ (یا یک مدل) از ژتون ها باشد، با رعایت پیش شرط موجود بودن حداقل ۴ عدد دیگر از آن ژتون در بانک بازی اسپلندور، می تواند نسبت به این مهم اقدام کند. کاربرد ژتون ها (سکه ها) چیست؟ با استفاده از ژتون ها، هر بازیکن باید اقدام به خرید کارت های بازی کند (کارتهایی که حکم الماس و جواهرات دارند). در گوشه پایین و سمت چپ هر کارت، عددهایی رنگی نوشته شده است که نشان می‌‌دهد برای خرید آن کارت باید از هر ژتون چه مقدار داشته باشید. ارزش هر کارت، با عددی که روی آن نوشته شده مشخص می شود. البته برخی از کارت ها، عدد خاصی را شامل نمی شوند و تنها حکم یک جواهر (الماس) را دارند که در خریدهای بعدی، به کمک شما خواهند آمد. در نظر داشته باشید که در بازی فکری اسپلندور برای خرید هر کارت، بهایی لازم است. همان طور که در قبل اشاره شد، کاربرد ژتون ها (سکه ها) برای خرید همین کارت هاست و روی هر کارت، مقدار ژتونی که باید از هر رنگ پرداخت شود، معین شده است. مجددا یادآور می شویم که کارت های خریداری شده، هر کدام می توانند در خریدهای بعدی به شما کمک کنند؛ پس سعی کنید استراتژی لازم در خریدهای خود لحاظ کنید. نکته ی جالب توجه در خصوص ژتون ها این است که ژتون های طلایی رنگ، آفتاب پرست هستند!!! یعنی در مواقع خرید کارت، در صورت کمبود، از آن ها بهره ببرید و در غالب هر رنگی که دوست داشتید آن ها را خرج کنید. به قدر کافی، در خصوص برداشت سکه و خرید کارت صحبت شد. اقدام قابل انجام دیگر در بازی Splendor، رزرو کردن کارت می باشد. رزرو کارت در بازی رومیزی اسپلندور، به آن معناست که دیگر بازیکنی، حق خرید آن کارت را نخواهد داشت و شانس خرید در اختیار رزرو کننده قرار خواهد گرفت. در زمان رزرو کارت، بازیکن می تواند سکه طلایی هم بردارد. بدون سکه طلایی هم می توان کارت رزرو کرد. سقف مجاز رزرو کارت، ۳ عدد برای هر بازیکن می باشد. محدودیت دیگری که در اسپلندور وجود دارد، محدودیت داشتن سکه است. هر بازیکن در نهایت می تواند ۱۰ سکه در دستانش داشته باشد. اگر این اتفاق افتاد، بازیکن می تواند به بازگرداندن سکه به بانک و تعویض آن فکر کند.  در نهایت هر بازیکنی که زودتر بتواند به امتیاز ۱۵ یا بیشتر برسد برنده بازی Splendor خواهد بود. اما به یاد داشته باشید که همه بازیکنان باید یک دور را تمام کرده باشند، بنابراین اگر در راند انتهایی چند بازیکن امتیاز ۱۵ را پشت سر بگذارند، برنده کسی خواهد بود که امتیاز بالاتری داشته باشد.


توضیحات برای عکس ثبت نشده
توضیحات برای عکس ثبت نشده
نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید (وارد کردن ایمیل الزامی نیست)

معرفی بازی رومیزی splendor، مشخصات و قیمت بازی splendor، آموزش بازی استراتژیک و کارتی splendor، خرید و سفارش بازی مهیج و معروف اسپلندور، از کجا اسپلندور بخریم؟، لیست قیمت بازی اسپلندور، بازی اسپلندور ارزان، اسپلندور باکیفیت، اسپلندور اسپیس کابویز، splendor space cowboys، اسپلندور اصلی، splendor اورجینال