پازل - دوزتوی

پازل های ۱۰۰۰ تکه ترفل

پازل های ۱۰۰۰ تکه آرت پازل

پازل های ۱۰۰۰ تکه یوروگرافیکس

انواع پازل های کودکانه

انواع پازل جدید - دوزتوی

دوزتوی، مرجع خرید پازل

خرید پازل: تخصص، دقت، آگاهی

پازل یا جورچین به دسته ای از وسایل سرگرم کننده اطلاق می گردد که در آن، تکه های بریده شده و منفصل از یک تصویر توسط یک فرد به هم متصل شده و شکل نهایی تشکیل می گردد. یک دسته اصلی پازل ها را پازل های منبت کاری شده می نامند. این نوع پازل شامل قطعات کوچکی می باشد که امکان دارد در اطراف، برآمدگی و یا فرو رفتگی هایی داشته باشد که هر برآمدگی می تواند در فرو رفتگیِ تکه ی مناسبی قرار گرفته و محکم شود و در نهایت استحکامی کلی بین قطعات ایجاد می گردد. بر روی هر تکه، قسمتی از یک تصویر بزرگ قرار دارد که با قرار گرفتن در کنار دیگر تکه ها، شکل اصلی کامل شده و پازل ساخته می شود. در دوره های گذشته پازل های منبتی روی چوب ساخته می شدند به طوری که بر روی چوب، عکس یا نقاشی چاپ می شد و سپس با اره مویی، آن را برش می دادند.

خرید پازل | دوزتوی

خرید پازل | دوزتوی

امروزه تولیدکنندگان پازل بازی، عکس ها را روی مقوا و کاغذ مخصوص این کار چاپ می نمایند تا سریعتر، سهل تر و مقرون به صرفه تر بتوانند آن را تولید نمایند. طرح پازل ها می تواند مناظر طبیعی، ساختمان ها، حیات وحش و یا هر چیز دیگری باشند. امروزه کپیِ تابلو های معروف دنیا مثل مونالیزا، ونوس و... که بر روی پازل ها چاپ می شوند، طرفداران بسیاری دارد. برخی از شرکت ها تصاویر دلخواه شما را به صورت پازل درآورده و به شما ارائه می نمایند که البته چندان هم ارزان قیمت نخواهد بود.


پازل را بهتر بشناسیم

خرید پازل یک کار حرفه ای محسوب می شود و کسانی که به صورت تخصصی به بازی فکری پازل و جورچین علاقه دارند این نکته را می دانند که خرید پازل نیاز به دقت فراوانی دارد. از ابتدای تولید بازی پازل به صورت انبوه، این نکته رعایت شده که خرید پازل از طرف دوستداران این سرگرمی مفید با رغبت کامل به خرید بپردازند. ناگفته نماند که پازل به یک صنعت پول ساز بدل گشته است. به طور مثال فروش پازل ساخته شده می تواند یکی از راههای درآمد زایی به حساب آید. یا مثلا چاپ عکس روی پازل می تواند برای کسانی که در صنعت چاپ مشغول به فعالیت هستند، یک کار پر درآمد شمرده شود. امروزه پازل به دنیای اینترنت نیز راه پیدا کرده است و خرید اینترنتی پازل یکی از راههای خرید پازل از هر فروشگاه اینترنتی پازل محسوب می گردد.

خرید پازل | دوزتوی

خرید پازل | دوزتوی

پازل برای تمامی سنین یک بازی فوق العاده مفید می باشد. از خردسالان تا افراد مسن، همگی می توانند خود را با بازی پازل سرگرم کنند. بازی پازل کودکان و پازل کودکانه برای رده های سنی مختلف می تواند جذابیت های خود را داشته باشد. پازل سه بعدی چوبی، پازل چهره، پازل عکس شخصی، پازل منظره، پازل عکس، پازل چوبی عادی، و ... برای کودکان بسیار مطلوب و مفید به فایده خواهد بود. اما برای خرید پازل برای کودکان نیاز به آگاهی در مورد نحوه ی خرید پازل و چگونگی انتخاب پازل مناسب برای کودکان خواهید بود. ما در این مقاله تلاش می کنیم تا اطلاعاتی مفید در رابطه با خرید آنلاین پازل، خرید پازل چوبی، انواع بازی های پازلی، پازل برای کودکان و سایر موارد اینچنینی را به شما عزیزان منتقل کنیم.

نکات مهم در هنگام خرید پازل کودکان

یکی از جنبه های مهم پازل بازی تأثیراتی ست که به انحاء مختلف بر پیشرفت ذهنی و توانایی تفکر برای تمامی رده های سنی و بالاخص برای کودکان خواهد گذاشت. بازی پازل فکری از یکسری تصاویر مقطع دو تکه ای برای خردسالان وجود دارد تا پازل های ۱۰۰۰ تکه، پازل ۲۰۰۰ تکه، پازل ۳۰۰۰ تکه، و حتی پازل های ۳۳۶۰۰ تکه ای که تصاویر بسیار پیچیده ای را دارند. از این ها گذسته، پازل سه بعدی نیز امروزه به بازار آمده که با استقبال کاربران نیز مواجه گردیده است. پازل را می توان یک سرگرمی و بازی شگفت انگیز و با نشاط برای کودکان محسوب کرد. نکته اینجاست که در خرید پازل برای کودکان باید به سن و سطح درک و تشخیص وی و همچنین تناسب طرح با آن توجه ویژه کرد. این بازی نباید آن قدر مشکل باشد که کودک از حل آن ناتوان گردد و احساس شکست و تأثر نماید. به دیگر سخن، بازی باید کودک را به مبارزه طلبی و تفکر و تعمق وادار کند تا کودک از توانایی های ذهنی و روانی خویش برای حل مسئله استفاده نماید اما این مبارزه طلبی و زور آزمایی فکری و روانی نباید خیلی ادامه پیدا کند، در غیر اینصورت کودک احساس شکست و ناامیدی کرده و اعتماد به نفس او کاهش خواهد یافت.

رویهمرفته باید از خرید بازی پازل سخت برای خردسالان باید اجتناب کرد. نکته دیگر این است که طرح پازل نباید آن قدر سهل و آسان باشد که کودک علاقه اش را از دست بدهد و احساس خستگی نماید، بلکه باید کودک را به مبارزه بطلبد و کودک پس از مقداری تلاش و کوشش فکری، بتواند بر آن چیره گردد تا برایش جذاب و شیرین باشد. درجه سختی و آسانی انواع مدل پازل به اندازه آن یا موضوع آن بستگی خواهد داشت که ریز یا درشت و تعداد آن کم و یا زیاد باشد. عموما پازل کودکانه دارای سه تا سی و شش تکه می باشد. هر چقدر موضوع پازل کودکان پیچیده تر شود و عکس های به کار رفته در آن کوچک و متراکم تر شود، بازی پازل سخت تر می شود. نکته ی مهم در هنگام خرید پازل برای کودکان این است که بایستی متناسب با سن کودک، از پازل های سهل تر شروع نماییم و قدم به قدم وی را با طرح های سخت تر و پیچیده تر آشنا نماییم. در این صورت از نتایج و بازخورد مثبتی در بازی بهره مند گردیده و انگیزه کودک برای بازی بیشتر شود. مشخصا انتخاب پازل مناسب برای کودکان بسیار جذاب و راهگشا خواهد بود. انواع پازل مناسب برای کودکان را می توان به این دسته ها تقسیم نمود:


خرید پازل | دوزتوی
خرید پازل | دوزتوی

خرید پازل یک تکه ای برای کودکان

برای کودکان خردسال که هنوز هیچ ایده ای در باب بازی پازل نخواهند داشت ، شما ابتدا به ساکن بایستی با طرح های مخصوص این دوره، مفهوم چفت کردن را به او بیاموزید. برای این منظور پسندیده تر می باشد از طرح های یک تکه ای یا جایگذاری بهره ببرید که شکل ساده ای داشته و طرح پازل را درست یک زمینه می نماید زیرا هنگامی که کودک قادر به درک قسمت های مختلف نیست، به وسیله ی آزمون و خطا، به سادگی می تواند جای حقیقی آن ها را پیدا نماید. البته مشخص می باشد که نتیجه مطلوب زمانی به حاصل می شود که کودک از روی نظم و قاعده منطقی بتواند یک پازل را تکمیل نماید نه آن که به صورت تصادفی و از طریق آزمون و خطا، جایگذاری را انجام دهد. در این حالت، کودک به سختی مسأله را حل می نماید و وقت زیادی را صرف خواهد نمود. صرف وقت زیاد و عدم درک نظم منطقی موجود مسبب دلزدگی و خستگی کودک خواهد شد.

خرید پازل | دوزتوی

خرید پازل | دوزتوی

بازی با پازل یک تکه ای می بایست تا جایی ادامه داشته یابد که کودک به مهارت بازی برسد و بتواند هنگامی که یک پازل یک تکه ای دیگر در اختیارش قرار دادید، طی یک یا سه بار سعی و کوشش، آن را در جای خود قرار دهد. به شما عزیزان توصیه می کنیم به طور روزانه بخشی از زمان های بازی با کودکتان را به بازی پازل یا بازی با جورچین اختصاص دهید. فروشگاه اینترنتی دوزتوی به عنوان یکی از بزرگترین مرکز خرید اسباب بازی در اصفهان تلاش کرده تا انواع مختلف بازی پازل دخترانه، رول پازل، پازل ۳ بعدی، پازل چوبی کودک، انواع پازل کودکان، بازی پازل بزرگسال، پازل های چوبی و ... را برای شما عزیزان گرد هم آورد تا به راحتی بتوانید پازل مورد نظر خود را انتخاب نمایید.


خرید پازل دو تکه ای برای کودکان

هنگامی که حس کردید کودک خردسال شما در چیدن پازل یک تکه ای مهارت زیادی پیدا کرده و توانمند شد، در گام بعد، مفهوم تکمیلی یک تصویر را به او بیاموزید. به کودک شما یاد داده شده که چگونه تصاویر با چسباندن تکه ها به هم تشکیل می گردند. پسندیده تر است جلوی او چند بار بازی نموده و هنگامی که او پس از مدتی بازی با پازل های دوتکه، به درک تکمیل شکل با قرار دادن طرح ها در کنار هم رسید، به وی پازل های پیچیده تر را پیشنهاد دهید.

خرید پازل | دوزتوی

خرید پازل چهار تکه ای برای کودکان

ذکر این نکته ضوری است که عموما پازل های مربوط به کودکان خردسال ها در سِت های چهار تایی، شش، نه و دوازده تایی طراحی شده اند. کسب مهارت در حل پازل های چهار تکه به این معنا نیست که او می تواند طرح های شش و دوازده تکه ایی را نیز حل نماید. کودکان پازل های با تکه های بیشتر را به مرور زمان یاد می گیرند. پس، حتی اگر روی یک بسته بازی شش و دوازده تکه ای نوشته بود که مخصوص کودکان نوپا می باشد، شما تا وقتی که کودک تان به مهارت حل پازل ۴ تکه ای نرسیده، نباید این طرح ها را در اختیار او قرار دهید. برای استفاده از طرح های با تکه های بیشتر، می بایست کودک به لحاظ عاطفه مثبت و انگیزش، مهارت های ادراک دیداری و توجه و تمرکز رشد کرده باشد. این سه عامل در مسلط شدن و تشویق کودک برای حل انواع پازل های ۴ تکه ای بسیار مهم هستند. نکته ای که نباید به هیچ وجه فراموش کرد این است که خرید پازل برای کودکان یک کار تخصصی ست که نیاز به دقت فراوانی دارد.

بازی فکری پازل باید به نحوی در اختیار کورک قرار گیرد تا به چندان به سختی و نه چندان سهل و آسان نسبت به چیدن پازل اقدام نماید. شما عزیزان می توانید با مراجعه به فروشگاه اسباب بازی دوز توی و مشاوره با همکاران ما بهترین خرید پازل را انجام داده تا باعث پیشرفت کودک تان گردد. همچنین خرید اینترنتی پازل نیز راهی دیگر است که شما گرامیان می توانید با مراجعه به سایت دوزتوی و مطلع شدن از قیمت پازل و موارد مهم مربوط، خرید پازل را به صورت آنلاین به انجام برسانید. خرید پازل برای کودک تان را توصیه می کنیم چرا که این بازی فکری مفید وسرگرم کننده می تواند ذهن وی را برای حل مسائل پیچیده تر در آینده آماده کند. دوز توی برای فروش انواع پازل برای تمامی سنین تمامی موارد لازم را لحاظ کرده و مسلما تمامی سلیقه ها را تحت پوشش خواهد داد. صرفا کافی ست با مراجعه به سایت و یا فروشگاه بزرگ اسباب بازی دوزتوی از مجموعه ی کم نظیر پازل های موجود بازدید فرمایید.


خرید پازل | دوزتوی
خرید پازل | دوزتوی
خرید پازل | دوزتوی

خرید پازل | دوزتوی

خرید پازل با تکه های بیشتر برای کودکان

همان طور که در مورد پازل چهار تکه ای عرض کردیم، برای آموزش حل پازل های با تکه های بیشتر نیز یکی از شیوه های آموزش کامل کردن پازل در سنین پایین، شیوه زنجیره معکوس می باشد. بدین صورت که ابتدا تصویر کامل را به کودک نشان دهید و بعد یکی از تکه هایی که تصویر را کامل می نماید را از آن جدا می سازید و از کودک می خواهید تا آن تکه ی مذکور را در جای خود قرار دهد. در گام بعد، دو قطعه را جدا می نمایید و از وی درخواست می کنید تا آن تکه ها را در جای خود قرار دهد. به این ترتیب پیش می روید تا کودک به صورت کامل به خود متکی شود و بتواند تمامی تکه ها را به هم متصل نماید و تصویر کامل را به خلق کند. البته، اگر کودک قادر به تکمیل تصویر از ابتدا باشد، می توان از همان آغاز از او خواست تا تمام تکه های پازل را در جای خود قرار دهد و تصویر را تکمیل نماید.


سخن پایانی

در پایان این مقاله به شما اطلاع می دهیم که فروشگاه اسباب بازی دوز توی به صورت آنالوگ و دیجیتال در خدمت شما عزیزان است تا برای خرید پازل به هیچ مانعی برخورد نکنید. خرید پازل ۱۰۰۰ تکه، خرید پازل رونزبرگر، خرید پازل ۳۰۰۰ تکه، خرید پازل ۵۰۰۰ تکه، خرید اینترنتی پازل ۱۰۰۰ تکه، خرید پازل سه بعدی، خرید پازل ادوکا، خرید پازل ارزان قیمت و سایر مواردی که در مورد خرید انواع پازل می باشد به سهولت در دوزتوی امکانپذیر است. فقط کافی ست به سایت ما مرجعه کنید و با کارشناسان مربوطه وارد گفتگو و تعامل گردید یا اینکه با حضور در مرکز اسباب بازی فروشی دوزتوی که در طبقه ی سوم سیتی سنتر اصفهان واقع گردیده به صورت چهره به چهره از تمامی مسائل مربوط به خرید پازل برای کودکان مطلع گردید. دوزتوی به صورت بیست و چهار ساعته آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

خرید پازل | دوزتوی
تمامی حقوق این سایت متعلق به دوزتوی